• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Galantis Feat. OneRepublic – Bones (Премиера Хит)

Популарниот шведски дует Galantis ја започна оваа година со соработка со момците од OneRepublic во песната ‘Bones’. Двата состава минатава, 2018-та имаа ѕвездени моменти во своите кариери, Galantis ги имаа сингловите ‘Satisfied’, ‘Mama Look At Me Now’ и ‘Emoji’, додека OneRepublic беа екстремно популарни со летниот хит ‘Connection’. Во моментов, Galantis се на турнеја низ САД, поточно, на 2-ри февруари свиреа во Atlanta, а концертот во Indianapolis е закажан за 15-ти февруари. За два дена, во петокот OneRepublic ќе настапат во Scottsdale во државата Arizona во САД.


© Radio Bravo - Kumanovo