• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

One Republic – Connection (Премиера Хит)

Grammy номинираниот американски рок бенд Оne Republic ја објави својата нова песна “Connection” која воедно е и денешна Премиера Хит на Радио Браво. “Connection” е петтиот самостоен сингл на бендот од објавувањето на нивнот последен албум од 2016, “Oh My My”. Ryan Tedder, еден од членовите на групата напиша отворено писмо до своите фанови во кое кажува дека вознемиреноста и исрпеноста од промовирање на тој албум делувало на неговото ментално здравје. Оттогаш бендот е фокусиран на објавување самостојни синглови, но сепак најавија во април дека оваа година ќе излезе нивниот нов петти студиски албум.


© Radio Bravo - Kumanovo