• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Bazzi Feat. Camila Cabello – Beautiful (Премиера Хит)

Откако ги изненадија своите фанови со тизер од 10 секунди, Bazzi и Camila Cabello најпосле ја објавија својата заедничка песна “Beautiful” на 2 август. Beautiful е тринаесета песна од албум на Bazzi под името Cosmic. Cabello продолжува со својата соло летна турнеја, а исто така ќе ја видиме и во Reputation турнејата на Taylor Swift. Bazzi исто така е на својата прва соло Cosmic турнеја.


© Radio Bravo - Kumanovo