• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Marc Anthony & Will Smith & Bad Bunny – Está Rico (Премиера Хит)

Во петокот на 28-ми септември излезе новиот сингл како и музичкото видео за истиот на Marc Anthony, кој сега има повеќе од 20 милиони прегледи на You Tube. “Está Rico” е во соработка со американскиот рапер и актер Will Smith и раперот од Puerto Rico, регетон ѕвездатa Bad Bunny. За Will Smith можеме да кажеме дека ова е успешна година согледувајќи го фактот дека тој беше дел од официјалната песна за FIFA World Cup 2018, а исто така и Bad Bunny може да се пофали со тоа што беше на врвот на Billboard Hot 100 со песната “I Like It”.


© Radio Bravo - Kumanovo