• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Ed Sheeran Feat. Beyoncé – Perfect Duet (Премиера Хит)

Perfect Duet” е песна која е акустична верзија на “Perfect”, сингл од 3-от студиски албум на Ed Sheeran, која ја носи ознаката ÷, издаден изминатава пролет, поточно на 3-ти март. На песнава, инаку денешен Премиера Хит на Радио Браво, гостува најубавиот дел од Destiny’s Child, Beyoncé.


 

© Radio Bravo - Kumanovo