• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Why Don’t We – Trust Fund Baby (Премиера Хит)

Со оглед на имињата кои што стојат зад песната “Trust Fund Baby“, денес во Премиера Хит имаме сигурен хит. Песната е напишана од добитникот на Grammy наградата, Ed Sheeran, а продуцент е Steve Mac, човекот кој ги продуцира и “Shape of You” на Sheeran, “Strip That Down” на Liam Payne и “Glad You Came” на The Wanted. Инаку, изведувачот, boy бендот Why Don’t We по завршување на турнејата насловена “Jingle Ball” на која настапија заедно со Ed Sheeran, Taylor Swift и Camila Cabello, се подготвува за веќе распродадената “Invitation” турнеја која започнува кон крајот на месецов.


 

© Radio Bravo - Kumanovo