• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Christina Aguilera Feat. Ty Dolla Sign & 2 Chainz – Accelerate (Премиера Хит)

По пауза од цели шест години од издавањето на албумот Lotus во 2012-та година, Christina Aguilera со денешниот Премиера Хит, песната “Accelerate” го најавува својот осми студиски албум кој ќе го издаде под името Liberation. На првиот промо сингл од албумот, како вокали ги слушаме и пејачката Ty Dolla Sign и раперот 2 Chainz. Како продуцент на “Accelerate” се потпишува Kanye West.


© Radio Bravo - Kumanovo