• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Camila Cabello Feat. Young Thug – Havana (Премиера Хит)

Havana” е песна од американската пејачка, родена во Куба, Camila Cabello. Инаку на песната, гост е раперот Young Thug, а истата беше пуштена во продажба (даунладирање) на 3-ти август. Ова е уште еден промотивен сингл за деби албумот на Camila Cabello, “The Hurting. The Healing. The Loving.”, кој на пазарот ќе се појави на 22-ри септември. Да потсетам дека првиот беше “I Have Questions“, кој исто така го слушавме на 88,5 Mhz, како Премиера Хит на 24-ти мај.


© Radio Bravo - Kumanovo