• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Calvin Harris & Miguel and Benny Blanco – I Found You (Премиера Хит)

Продуцентот, хит-мејкерот и најново, пејачот Benny Blanco го направи својот прв соло проект со гостување на неколку познати имиња како што се: Juice WRLD, Ty Dolla $ign и други. Дел од проектот е и песната “I Found You“, првично, како сингл издадена на 2-ри ноември од Benny Blanco и DJ Calvin Harris, но денешниот Премиера Хит е реиздавањето на “I Found You” на кој покрај Benny Blanco и Calvin Harris е придодаден и Miguel, добитникот на Grammy наградата за најдобра песна во 2013-та година со “Adorn“.


© Radio Bravo - Kumanovo