• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Busted – Radio (Премиера Хит)

„Слушањето на радио може да поттикне носталгични реакции, а кога на него ќе слушнете одредена песна, истата може да ве врати во некој момент од вашето минато, нешто што е вистински лек за вашата психа” изјави Charlie Simpson при промоција на песната со прекрасен наслов – Radio.
Busted е англиски pop rock bandво состав: of James Bourne, Matt Willis и Charlie Simpson. Групата е формирана во 2000-та година, зад себе има четири студиски албуми со продадени над пет милиони примороци и освоени две Brit музички награди. Последниот, 4-ти албум, Half Way There излезе на 1-ви февруари, годинава, а од него и првиот сингл, песната “Radio“, денешен Премиера Хит на Радио Браво.


© Radio Bravo - Kumanovo