• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Weezer – Africa (Toto Cover) Премиера Хит

Africa” e песна од американскиот рок бенд “Toto“. Била вклучена во нивниот албум “Toto IV”, а на 30 септември 1982 година била издадена како сингл. Воедно е и единствената песна на бендот која го достигнала првото место на US Billboard Hot 100 листа и тоа на 5-ти февруари, далечната 1983-та. На 29-ти мај 2018 година, Weezer објави кавер на песната, откако еден обожавател побара од групата да го стори тоа преку Twitter.


© Radio Bravo - Kumanovo