• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Dirty Heads – Vacation (Премиера Хит)

Dirty Heads е американска реге група од Huntington Beach, California. По едногодишна пауза, откако беше издаден 5-от студиски албум кој беше насловен по името на групата, овие реге музичари од пред три дена повторно се активни на музичката сцена со песната “Vacation“, која и го најавува нивниот следен, 6-ти по ред студиски албумот. “Vacation” покрај тоа што е прв сингл од албумот, таа е и насловна тема на најновото студиско дело на Dirty Heads.

© Radio Bravo - Kumanovo