• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Clean Bandit Feat. Ellie Goulding – Mama (Премиера Хит)

Овој викенд како Премиера Хит на Радио Браво ќе слушаме уште една песна од вториот студиски албум на Clean Bandit, “What Is Love?” . Албумот официјално се појави на музичката сцена на 30-ти ноември, но веќе на 88,5 Mhz максимално се искористени песните од него, како што се: “Tears” (соработка со Louisa Johnson), “Rockabye” (заедно со Sean Paul и Anne-Marie), “Symphony” (со швеѓанката Zara Larsson), “I Miss You” (со Julia Michaels), “Solo” (со Demi Lovato) и последната “Baby” (соработка со Marina and the Diamonds и Luis Fonsi). Оваа сабота и недела пак, Clean Bandit ќе ги слушаме заедно со Ellie Goulding во најновата – “Mama“.


© Radio Bravo - Kumanovo