• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Luke Bryan – What Makes You Country (Премиера Хит)

На претпоследниот ден од минатава година, 6-от студиски албум “What Makes You Country” на американскиот кантри пејач, Luke Bryan, дебитираше на US Billboard 200 и US Top Country Albums (Billboard) листите, директно на првото место. Од оваа прекрасно музичко остварување што наскоро можете да го очекувате и во емисијата Album Of The Week, денес, како Премиера Хит на Радио Браво ја слушаме насловната, “What Makes You Country“.


© Radio Bravo - Kumanovo