• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Inna Feat. Sam Feldt X Lush & Simon – Fade Away (Премиера Хит)

Inna или со родено име Elena Alexandra Apostoleanu е најпознатата романска пејачка во изминатава декада. Таа досега има издадено дури четири студиски албуми, а најмногу ја паметиме со песната “Cola Song“, која беше соработка со J Balvin. Нејзина најнова соработка е песната “Fade Away“, реализирана со Sam Feldt X Lush и Simon, инаку избор на Радио Браво за Премиера Хит за овој викенд.

© Radio Bravo - Kumanovo