• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Axwell & Ingrosso Ft. Romans – Dancing Alone (Премиера Хит)

Шведското дуо создадено од поранешните членови на Swedish House Mafia, диџеите Axel Christofer Hedfors односно Axwell и Sébastian Ingrosso го објави својот нов сингл “Dancing Alone” со поддршка од англискиот пејач Romans. Новиот сингл ги следи двата масовни хитови од 2017 година на диџеите, “More Than You Know” и “Dreamer”. Axwell & Ingrosso беа дел од Skopje Calling фестивалиот оваа лето со својот концерт на 21 јуни.


 

© Radio Bravo - Kumanovo