• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Arizona – What She Wants (Премиера Хит)

Arizona е рок и електро-поп бенд од Њу Џерси создаден од членовите Zachary Charles, Nate Esquite и David Labuguen. Минатиот месец тие издадоа два нови синла, со кои привлекоа многу нови фанови, “Summer Days” и “Freaking Out” кои доминираа на виралните chart листи. Овој пат момците се враќаат со нов сингл инспириан од 80-тите години кој воедно е и денешен Премиера Хит на Радио Браво под името “What She Wants“.


© Radio Bravo - Kumanovo