• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Silk City & Dua Lipa Ft. Diplo & Mark Ronson – Electricity (Премиера Хит)

Mark Ronson и Diplo го споделија четвртиот сингл од нивниот заеднички проект “Silk City” под името “Electricity“. Песната не враќа во 90-тите години и има привлечна мелодија, а голема улога имаат и масивните 90’s вокали на легендарната Dua Lipa. Синглот излезе непосредно пред објавувањето на вториот албум на Dua Lipa, во кој ќе биде дел и “Electricity” како и големиот хит “One Kiss” со Calvin Harris.


© Radio Bravo - Kumanovo