• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Boyzone – Love (Премиера Хит)

Ronan Keating, Keith Duffy, Mikey Graham and Shane Lynch прославуваат 25 години како работат во бенд, но за жал за следнаста година ја најавуваат и нивната проштална турнеја. За денес, Радио Браво ви подготви посебно изненадување. Како Премиера Хит, ќе го слушнете најновиот сингл на Boyzone,  “Love“, песна продуцирана од John Shanks, човекот кој работел со Take That и Westlife.


© Radio Bravo - Kumanovo