• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Black Eyed Peas Feat. Snoop Dogg – Be Nice (Премиера Хит)

Познатата американска група составена од раперите will.i.am (William Adams), apl.de.ap (Allan Pineda Lindo), и Taboo (Jaime Luis Gomez), The Black Eyed Peas го издае својот нов сингл “Be Nice”, овој пат во придружба на американскиот хип-хоп музичарот, актер и продуцент од Лонг Бич, Кордозер Калвин Броудус Јр. (Cordozar Calvin Broadus, Jr.)попознат под псевдонимот Снуп Дог (Snoop Dogg), а во поново време Снуп Лајон (Snoop Lion). Песната беше премиерно изведена во новот риалити шоу “Songland”, минатиот вторник, а само седум денас подоцна ја слушаме и како Премиера Хит на Радио Браво на фрекфенцијата од 88,5 Mhz.


© Radio Bravo - Kumanovo