• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Eminem – Fall (Премиера Хит)

Легендарниот 45-годишен рапер Eminem се врати и повторно се наоѓа во центарот на вниманието со објавување на неочекуван и негов деветти по ред албум, “Kamikaze”, кој мометално се наоѓа на местото број еден на Billboard 200 Chart и UK Singles Chart. Како денешна Премиера Хит на Радио Браво е неговиот нов сингл “Fall“, кој секако е дел од албумот.  Контроверзниот сингл кој беше објавен на 4-ти сепремврти веќе има повеќе од 35 милиони прегледи на YouTube, но и разчични реакции од неговите фанови.


 

© Radio Bravo - Kumanovo