• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Флека – Вентил (Премиера Хит)

Како дел од општествениот проект за подобрување на урбаната култура во Скопје, „Дотерај го Скопје”, проект кој го изработи култниот скопски локал „Јавна Соба”, Флека го промовираа својот прв видео запис за песната „Вентил“. Спој на фанк, хип-хоп, џез и соул музика, грувот на Флека пренесува енергија која поттикнува промена за подобро преку високо квалитетна музика. Видеото го изработи видео продукцијата „Sawyer & Finn” додека песната е на самиот бенд.

© Radio Bravo - Kumanovo