• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

David Guetta & Afrojack Feat. Charli XCX & French – Dirty Sexy Money (Премиера Хит)

Изминатава седмица во емисијата на Zane Lowe на радиото Beats 1, беше промовирана песната “Dirty Sexy Money” зад која стојат David Guetta и Afrojack, заедно со Charli XCX и French Montana. Guetta и Afrojack веќе имаа една соработка, заедно со Nicki Minaj во “Hey Mama”. Овој викенд, ги слушаме заедно со Charli XCX и French во “Dirty Sexy Money”.


© Radio Bravo - Kumanovo