• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Fleur East – Favourite Thing (Премиера Хит)

Поранешната финалистка на британскиот X Factor од 2014-та година, Fleur East ја издаде песната “Favourite Thing“, првиот сингл за новата издавачка куќа Hunter Corp Records.


Инаку, дебитантскиот сингл на “Sax” на Fleur East стигна до 3-то место официјалната UK Singles листа, додека албумот “Love, Sax and Flashbacks” стигна до 14-тo место на UK Albums листа.© Radio Bravo - Kumanovo