• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Tom Misch Feat. De La Soul – It Runs Through Me (Премиера Хит)

Tom Misch, артист од Лондон,  изминатава седмица го најави своето дебитантско музичко остварување, албумот Geography кој би требало да се појави во јавноста, на 6-ти април. По тој повод, Tom Misch, на Beats 1 радиото ја промовира и својата прва песна, насловена “It Runs Through Me” на која што му гостува легендарната hip-hop група De La Soul.


© Radio Bravo - Kumanovo