• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Charlotte – Me Laisser Aller (Премиера Хит)

Откако минатата година со песната  “La vie la nuit”, моделот Charlotte стана пејачка, на почетокот на месецот, таа за слободно даунладирање го издаде и најновиот свој сингл во вид на EP кој содржи четири аранжмани на песната “Me Laisser Aller”, која претендира да биде дел од денс музичката сцена. Радиската верзија на “Me Laisser Aller” е денешен Премиера Хит на Радио Браво.


© Radio Bravo - Kumanovo