• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Lukas Graham – Love Someone (Премиера Хит)

Grammy-номинираниот бенд Lukas Graham се врати со нов сингл под името “Love Someone“. Graham, кој е најпознат по синглот “7 Years” ја опиша темата на својата нова песна како љубов која претходно не била почувствуана. Поп баладата е исто сака првиот сингл од престојниот четврти албум на данскиот бенд, ” 3 (The Purple Album)”. 3, што е продолжение на истоименото деби на Graham треба да биде објавено на 26 октомври преку “Warner Bros. Records”.

© Radio Bravo - Kumanovo