• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

David Guetta Feat. Bebe Rexha & J Balvin – Say My Name (Премиера Хит)

Денес како Премиера Хит на Радио Браво ќе слушнеме уште една песна од седмиот албум на David Guetta, едноставно насловен како “7”, издаден пред дваесетина дена, поточно на 14-ти септември. По “2U” во соработка со Justin Bieber, потоа “Dirty Sexy Money“, како и “Like I Do” кој беше реализиран заедно со Martin Garrix како првиот промо сингл од почетокот на годината, или пак “Overtone” кој излезе на 20-ти август и двата изфадени во еден ден, 24-ти август, “Goodbye” со Jason Derulo, Nicki Minaj и Willy William и “Drive”, соработка со јужноафриканскиот DJ, Black Coffee и вокалистот Delilah Montagu, на ред е и “Say My Name“, на кој како вокали се јавуваат Bebe Rexha и J Balvin.


© Radio Bravo - Kumanovo