• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Estelle Feat. Tarrus Riley – Love Like Ours (Премиера Хит)

Соул пејачката Estelle со својот нов сингл “Love Like Ours”, кој пак е соработка со реге пејачот Tarrus Riley, се враќа на своите корени, реге музикатаа. Според нашите информации, Estelle веќе го комлетирала својот нов, реге албум кој во издание на VP Records ќе биден издаден на почетокот на есента. Да потсетиме дека Estelle потекнува од музичко семејство, од родители од Сенегал и Гренада, така што нејзината музика вклучува различни афро – карипски, госпел, хип-хоп и денс стилови со доза на реге музика. Од 2008-та година и хитот  “Come Over”, Estelle е под постојан притисок од своите фанови повторно да сними реге албум. Денешниот Премиера Хит на Радио Браво е најава на она што може да го очекуваме есенва.


© Radio Bravo - Kumanovo