• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Drake – I’m Upset (Премиера Хит)

Додека со Nice For What, Drake е на врвот на Us Billboard Hot 100 листа, канаѓанецот неделава „исфрли“ нов сингл кој пак е денешнен Премиера Хит на Радио Браво, песната “I’m Upset“. Песната е дел од петтиот студиски албум, Scorpion, на најпознатиот канадски рапер, за кој најави дека ќе излезе во текот на овој месец.


© Radio Bravo - Kumanovo