• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Calvin Harris Feat. Dua Lipa – One Kiss (Премиера Хит)

One Kiss” е песна на шкотскиот продуцент Calvin Harris, на која како вокал гостува англиската пејачка со потекло од Косово, Dua Lipa. Како автори на “One Kiss” се потпишани Lipa и Jessie Reyez, продуцент е, се разбира, Harris и е втор промо сингл од претстојниот, 6-ти по ред студиски албум на Calvin Harris.


© Radio Bravo - Kumanovo