• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Netta – Toy (Eurovision Israel) Премиера Хит

Израелската претставничка Netta, со песната „Toy“, е победничка на 63-от избор за песна на „Евровизија“ што викендов се одржа во Лисабон, Португалија. Израел доби вкупно 529 поени од гласовите на гледачите и од стручните жири-комисии од сите 43 земји-учеснички, со што заврши пред Кипар кој имаше 436 поени, односно Австрија која собра 342 поени. Израел важеше за фаворит и во пресрет на натпреварувањето, заедно со Кипар и со Франција.


© Radio Bravo - Kumanovo