• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

The Weeknd – Secrets (Премиера Хит)

Уште еден сингл, превземен од албумот Starboy, кој што канаѓанецот The Weeknd го објави викендов. “Secrets” е напишана од следната екипа: Tesfaye, Doc McKinney, Walter Wiggins, Roland Orzabal, Coz Canler, Jimmy Marinos, Wally Palamarchuk, Mike Skill и Peter Solley, а во продукција на McKinney, Cirkut и The Weeknd. Интересно е дека на “Secrets” се користени семплови од “Pale Shelter“, хит на групата Tears for Fears, како и од “Talking in Your Sleep” на The Romantics.

© Radio Bravo - Kumanovo