• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Tyzee – Омилена (Премиера Хит)

Нашиот сограѓанин Tyzee има нова песна насловена Омилена“, тема која цело лето ќе ја слушаме на балканските радио станици, а денеска на 88, 5 Mhz, на почетокот на секој непарен час, како Премиера Хит на Радио Браво. Песната е во летен регетон ритам, со текст на Тајзи, додека музиката ја работеа заедно со Лазар Цветковски, кој го изработи и аранжманот.


Видеото за „Омилена“ е во режија на Илија Жоговски и е снимено на неколку прекрасни локации во Македонија и Грција. Нескромно момците кои работеа на спотот велат дека ова е еден од најдобрите проекти на Tyzee досега.


© Radio Bravo - Kumanovo