• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Tove Lo Ft. Charli XCX & Icona Pop & ALMA & Elliphant – Bitches (Премиера Хит)

Денешен Премиера Хит на Радио Браво е песната “Bitches” на пејачката Tove Lo во која се вклучени и Charli XCX, Icona Pop, ALMA и Elliphant. Верзијата на песната првично се појави на албумот Blue Lips на шведскиот поп музичар уште минатата година, но овој ремикс е во потполно ново „руво“ како резултат на неговата долга низа на гости.


© Radio Bravo - Kumanovo