• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Rvssian Ft. Farruko & J Balvin – Ponle (Премиера Хит)

Јамајканскиот продуцент Rvssian соработува со регетонските ѕвезди J Balvin и Farruko за неговата нова песна “Ponle“. Farruko работеше со Rvssian уште пред да стане ѕвезда и двајцата се добри пријатели. Регетонскиот хит кој беше објавен во четвртокот на 6-ти септември сега има повеќе од 17+ милиони прегледи на YouTube, а истиот можете да го слушнете подолу, а и на вашето радио на 88,5 MHz на секој непарен час на Радио Браво.


© Radio Bravo - Kumanovo