• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Eminem Feat. Beyoncé – Walk On Water (Премиера Хит)

Walk on Water” е песна на американската рап ѕвезда, Eminem, продуцирана од страна на Rick Rubin и Skylar Grey. На песната, како гостинка се појавува и поранешната членка на Destiny’s Child, Beyoncé. “Walk on Water” е достапна за електронско превземање во САД од 10-ти ноември и е прв промо сингл од 9-от студиски албум на Eminem, кој ќе го носи името Revival.

© Radio Bravo - Kumanovo