• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Skillet – Legendary (Премиера Хит)

Денеска Радио Браво во Премиера Хит ви најавува уште еден музички албум кој ќе излезе на најголемиот македонски празник, Илинден, 2-ри август. Според најпознатото музичко списание Billboard, станува збор за новиот музички „пакет“ на групата Skillet кој ќе го носи насловот Victorious. Како прв промо сингл од албумот е песната “Legendary“, а концертната промоција ќе се случи во текот на летово во рамките на заедничката турнеја со Sevendust. Турнејата започнува на 18-ти мај со концерт во Oklahoma City.


© Radio Bravo - Kumanovo