• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Shakira Feat. Maluma – Clandestino (Премиера Хит)

Колумбиските ѕвезди Shakira и Maluma се здружија повторно со цел да го загреат летото со нивната нова песна “Clandestino“. Песната беше објавена на 8-ми јуни. Ова е нивната трета заедничка песна, по големите хитови: “Chantaje” и “Trap”. Бидејќи Shakira моментално е на нејзината El Dorado турнеја во Европа, се надеваме дека дел од слушателите на Радио Браво ќе имаат можност да ја слушнат песнава и во живо на некој од нејзините концерти.


© Radio Bravo - Kumanovo