• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Zayn Feat. Zhavia – A Whole New World (soundtrack from Aladdin) Премиера Хит

По повод преработката на познатиот филм Aladdin во продукција на Disney чија нова верзија за прв пат ќе се прикаже на 24-ти мај, Disney ги најми Zayn Malik, поранешниот член на One Direction и пејачката Zhavia Ward за да направат кавер верзија на песната “A Whole New World”.


Оригиналната верзија на “A Whole New World”, песна од анимираниот филм Aladdin од 1992-та година, а компонирана од Alan Menken по текст на Тim Rice, беше испеана од Brad Kane и Lea Salonga, актерите кои ги позајмија гласовите на главните ликови во филмот, Aladdin и Jasmine.


© Radio Bravo - Kumanovo