• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Jason Derulo – Colors (Премиера Хит)

По вчерачната„премиера“, Live It Up” на Nicky Jam и денешниот Премиера Хит е химна на Мундијалот во Русија, но како избор на најголемиот спонзор на сите досегашни светски првенства, гигантот Coca-Cola. “Colors” е песна од американскиот пејач Jason Derulo, снименa за претстојниот Oфицијален aлбум на Светскиот куп во ФИФА 2018 година. Тоа е промотивна химна на Coca- Cola за Светското првенство во 2018 година. Derulo соработуваше со Coca-Cola за да ја продуцира песната и изјави дека песната ќе биде вклучена на неговиот претстоен албум.


© Radio Bravo - Kumanovo