• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Selena Gomez – Bad Liar (Премиера Хит)

Bad Liar” е песна на американската пејачка Selena Gomez и е Премиера Хит на радио Браво за овој викенд. Песната се појави во четвртокот, како водечки сингл од нејзиниот трет студиски албум за кој пак се уште не се зане кога ќе се појави на музичкиот пазар. Како автори, покрај самата Gomez, се јавуваат и: Justin Tranter, Julia Michaels и Ian Kirkpatrick Спото ќе биде реализиран од видео – стриминг сервисот, Spotify.

© Radio Bravo - Kumanovo