• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Nicki Minaj Ft. Lil Wayne – Rich Sex (Премиера Хит)

Nicki Minaj сподели нова песна од нејзниот претстоен албум “Queen”,Rich Sex” на која што е придружувана од Lil Wayne, а песнава, вооедно е и денешна Премиера Хит на Радио Браво. Се претпоставува дека нејзниот нов албум ќе излезе летово, според првичните информации до кои што дојде радио Браво,  на 10-ти август, а таа исто така најави дека ќе оди на летна турнеја заедно со американскиот рапер Future.


© Radio Bravo - Kumanovo