• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Ciara – Dose (Премиера Хит)

Имаме уште една нова песна на Ciara, пред излегувањето на нејзиндиот седми студиски албум. Таа ја сподели новата песна “Dose“, а ова е третото издание на R & B уметникот оваа година по објавата на “Level Up” и “Freak Me”. Последниот албум на Ciara, “Jackie” беше издаден во 2015 година, a пејачката пред не многу време ни откри дека работела на својот нов албум и снимала песни додека била бремена со своето второ дете.


© Radio Bravo - Kumanovo