• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Madonna Feat. Maluma – Medellín (Премиера Хит)

Medellín” е песна на поп кралицата Madonna и колумбиецот Maluma, која иако ќе се најде на нејзиниот 14-от студиски албум, Madame X, сигурно е дека повеќе бенефит ќе има колумбиецот, роден токму во Medellín. Инаку да потсетам дека Madonna има повеќе пати флертувано со латино музика, од мега хитот “La Isla Bonita” па се до албумот за мјузиклот „Evita“. Денес, ма 88,5 Mhz, уживаме во латино ритмот, со Madonna во “Medellín”.


© Radio Bravo - Kumanovo