• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Avril Lavigne – Head Above Water (Премиера Хит)

Пејачката на “Sk8er Boi”, Avril Lavigne изјави претходно овој месец дека ќе се врати на музичката сцена, а тоа ни ги потври пред некој ден со објава не нејзиниот нов сингл “Head Above Water“. Канадската пејачка напиша емоционална изјава до своите обожавателите за тоа како нејзиното неодамнешно искуство со Лајмска болест помогнало во нејзиниот сегашен креативен изглед. Последниот целосен албум нa Avril беше објавен во 2013-та година, а се шпекулира дека таа работи на нејзиниот шести студиски албум.


© Radio Bravo - Kumanovo