• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Shawn Mendes Feat. Camila Cabello – Señorita (Премиера Хит)

Денес, во Премиера Хит, Радио Браво ви претставува една песна за која се очекува да биде еден од најголемите летни хитови. Станува збор за хит насловен како “Señorita“, а во изведба на, во моменов екстра популарните Shawn Mendes и Camila Cabello.


Во триминутното видео, двајцата музичари започнуваат романса, а хемијата меѓу нив е повеќе од неверојатна. Сензуалниот видеозапис е во режија на Дејв Мајерс, кој претходно има соработувано со бројни познати музичари како Пинк, Џенифер Лопез, Џастин Бибер, Ријана итн. Ова е нивна втора соработка, по песната „I Know What You Did Last Summer“ во 2015.
Уживајте во видеото.


© Radio Bravo - Kumanovo