• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Panic! At The Disco – King Of The Clouds (Премиера Хит)

Американскиот рок бенд “Panic! At The Disco” го објави новиот сингл “King Of The Clouds” кој е денешен Премиера Хит на Радио Браво и дел од нивинот шести студиски албум “Pray for the Wicked” кој излезе на 22 јуни оваа година. Бендот исто така неодамна го најави вториот дел од Pray for the Wicked турнејата која ќе се одвива низ Северна Америка со поддршка од американскиот пејач познат под името Two Feet.

© Radio Bravo - Kumanovo