• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Rita Ora – Let You Love Me (Премиера Хит)

Има многу излезени песни под името “LetMe Love You”, но Rita Ora ја има песната “Let You Love Me“. Песната всушност и е и прва песна од нејзиниот нов претстоен албум “Phoenix”, за кој знаеме дека ќе излезе на 21-ви ноември оваа година. Како и новиот сингл, дел од албумот исто така ќе биде и синглот “Lonely Together” кој што беше соработка од 2017 година со диџејот Avicii, а оваа година ја доби MTV Video Music Award наградата за Best Dance Video.


 

© Radio Bravo - Kumanovo