• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Liam Payne – Bedroom Floor (Премиера Хит)

Bedroom Floor” е песна на англискиот пејач Liam Payne. Таа е напишана од Jacob Kasher Hindlin, Charlie Puth, Ammar Malik, Steve Mac, Aaron Jennings и Noel Zancanella, во продукција на Mac and Ben Rice. “Bedroom Floor” беше издадена на 20-ти октомври од страна на продуцентската куќа Capitol and Republic Records, како втор сингл кој ќе се најде на дебитантскиот студиски албум на Liam Payne. Инаку Liam James Payne го знаеме како член на boy-бендот One Direction, а како и останатите членови на групата, го запознавме во англиското издание на The X Factor во 2008-та година.


© Radio Bravo - Kumanovo